Streszczenie 6 rozdziału hobbita

Pobierz

Wskazał miejsce, gdzie krasnoludy zostawiły mu list, a następnie wyprawił Bilba do gospody "Pod Zielonym Smokiem".. Niewidzialny hobbit szybko odnalazł krasnoludów i Gandalfa, który właśnie przekonywał ich, że nie mogą iść dalej bez Bagginsa.. Zadanie jest zamknięte.. Krasnoludy opowiedziały Bilbo, że Wielki Goblin został zabity, jednak hobbit nie opowiedział im o znalezionym pierścieniu.. a) marzec b) kwiecień c) maj 4) Do mapy, jaką Gandalf przekazał Thorinowi, był dołączony a) długi nóż b) złoty sztylet c) mały klucz 5 .Wkrótce po wydostaniu się z niewoli u pająków, drużyna zostaje pojmana przez elfy, które oskarżają ich o zakłócanie porządku i tak jak Thorin, zostają umieszczeni w lochach.. Okazało się, że przybył do niego Dwalin - jeden z krasnoludów.. Dzięki magicznej mocy pierścienia, udało się - Bilbo uciekł z jaskini.. Z patelni w ogień Bilbo był zupełnie zdezorientowany.. Nagle do ich uszu dobiegło wycie wilków.Był niebezpieczny, więc hobbit musiał stamtąd jak najszybciej się wydostać.. 2012-02-03 10:58:17 Bardzo szczegółowe streszczenie " Hobbita " 2009-12-03 16:49:00W rozdziale piątym Bilbo wędrował sobie po goblińskich tunelach, aż natrafił na podziemnie jezioro.. Ponowne pojawienie się Gandalfa i oznajmienie hobbitowi, że musi wyruszyć w drogę.. Znalazł też goblina, który wyjawił mu, że planowana jest zemsta na czarodzieju i jego krasnoludach za zabicie Wielkiego Goblina..

Sprawd ź cofnij ...streszczenie III rozdziału "hobbita" ważne Zgłoś nadużycie.

Mieszkańcy miasta podziwiali odwagę następcy Króla spod Góry, za którego przedstawił się Thorin.6.. Hobbici byli małymi ludźmi.Pewnego dnia Bilbo usłyszał dzwonek do drzwi.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. Porwanie krasnoludów i Hobbita przez gobliny.. Jedynym, który uniknął złapania dzięki pomocy magicznego pierścienia, był Bilbo.Starał się znaleźć rozwiązanie trudnej sytuacji i w końcu postanowił po kryjomu udać się do obozu przeciwników.. Tytułowy bohater był hobbitem, ceniącym sobie prywatność, spokój i wygodę.. Zaproponował, by nie opuszczać tunelu.. Z patelni w ogień- Bilbo odnalazł towarzyszy, którzy byli pełni podziwu, że hobbit wydostał się z jaskini goblinów.. Wędrowcy nieustannie odczuwali zagorzenie.. Dwa dni wcześniej ludzie z Miasta na Jeziorze widzieli bijące od strony Góry błyski.. 15.Kiedy usłyszał pukanie do drzwi był przekonany, że czarodziej wrócił.. Przystanek w Rivendell.. Przygotowano się do obrony i spalono most łączący miasto z lądem.Hobbit, czyli tam i z powrotem - streszczenie 2 rozdziału.. Leśna Rzeka łączyła się z Długim Jeziorem, na którym istniało Miasto na Jeziorze .Poprosił Gandalfa, żeby przyszedł następnego dnia..

12.Hobbit, czyli tam i z powrotem - streszczenie szczegółowe.

Pojawia się pośród nich niespodziewanie, znów korzystając z magicznych właściwości pierścienia, co wzbudza duży podziw drużyny.. Burza w Górach Mglistych.. Kto pierwszy nie odpowie poprawnie, przegrywa.. Wydostanie się Hobbita z jaskini goblinów dzięki użyciu magicznego pierścienia.. Zabicie Wielkiego Goblina.. Rozdział 6.. Kiedy Bilbo zniknął za drzwiami swojego domu, Gandalf wyrył na nich ostrzem laski pewien znak.. Najlepsze rozwiązanie.. Na szczęście dobiegły go z oddali głosy towarzyszy.6.. Znana była ze swej przewidywalności.. W końcu niebo zalśniło złotem.. Znalezienie metalowego pierścienia zapewniającego niewidzialność; spotkanie Golluma.. (6/17) "Hobbit" - streszczenie szczegółowe - klp.pl "Hobbit" - streszczenie szczegółowe Zjednoczeni podróżnicy wyruszyli w kierunku północnym.. Poszukiwanie schronienia.. Bilbo stwierdził, że nie jest wojownikiem, a swoją misję wykonał.. Następnego dnia w godzinach podwieczorku znów ktoś odwiedził Bilba.. Atak wargów (wilków) i podpalenie drzew przez gobliny.. Spotkanie z krasnoludami w gospodzie.. Jej wnętrze było bardzo obszerne.. Był on pewien, że przed drzwiami stoi oczekiwany przez niego czarodziej Gandalf, dlatego też czym prędzej przygotowywał stół ze smakołykami..

Ku zaskoczeniu hobbita okazało się, że odwiedził go krasnolud Dwalin.

Bilbo spotkał się z Bardem i ofiarował mu Arcyklejnot, prosząc, by pokazać go Thorinowi.Serdeczne powitanie Drużynie udało się szczęśliwie dotrzeć do Miasta na Jeziorze.. Bez zaproszenia wszedł i powiesił płaszcz na kołku.Kiedy wstało słońce trolle zamieniły się w kamienie, a tajemniczym głosem okazał się być Gandalf, który ukrył się w krzakach i skutecznie skłócał ze sobą stwory.. Elrond odczytuje runy zapisane na mapie.. Rozdział 14.. Wkrótce wędrowców zaatakowały zwierzęta, które były sprzymierzone z goblinami.Krasnoludy naradzały się, co zrobić dalej, a na koniec oskarżyły hobbita o rozjątrzenie smoka.. Zniechęcony długim i męczącym marszem oraz brakiem jedzenia Bilbo prosi, by Gandalf pozwolił mu zawrócić do domu, lecz czarodziej nalega, by Baggins z nimi pozostał.. a) dwunastu b) pięciu c) trzynastu 3) W jakim miesiącu rozpoczyna się podróż bohaterów powieści?. Pragnie zachować go w tajemnicy.Następnego dnia powrócił Beorn, który wyjawił, że odnalazł warga, który potwierdził historię opowiedzianą przez Gandalfa.. Tym razem pojawił się Balin, który zamiast herbatki wolał napić się piwa.6.. Opowiada im swoją historię i pojedynek na zagadki, opuszczając jednak fragment o niezwykłym przedmiocie..

Tylko dzięki przemyślności hobbita oraz dzięki pierścieniowi udało się mu wyjść z jaskini.

Krasnoludy kazały się zaprowadzić do jego władcy i oznajmiły mu, że zamierzają odzyskać skarb, którego pilnuje Smaug.. Usłyszawszy to Beorn pośpieszył do domu, by pomóc Gandalfowi i jego kompanom.Postanowił zawrócić po kompanów, wciąż mając na palcu tajemniczy pierścień.. Spotkanie z trollami.. W tym momencie pojawiły się krasnoludy, więc trolle skierowały swój gniew przeciwko nim.. Uwolnione krasnale, Bilbo i czarodziej udali się do znajdującej się nieopodal jaskini, w której trolle gromadziły złoto i broń.Hobbit, czyli tam i z powrotem - streszczenie szczegółowe.. Tam spotkał pokrakę Golluma, który chciał go zjeść.. Przekonany, że to czarodziej, Bilbo bardzo się zdziwił, widząc w drzwiach krasnoluda.6.. Nieproszeni goście.. Początek wyprawy.. Pomiędzy wędrowcami doszło do sprzeczki o to, kto był odpowiedzialny za "zgubienie" włamywacza.. Pewnego dnia hobbit odkrył drugie wyjście z groty.. Rozdział 1.. "Z patelni w ogień" Kiedy wyszedł na zewnątrz, zrozumiał, że znalazł się po drugiej stronie Gór Mglistych.W końcu Bilbo dotarł do wrót wyjściowych, ale stali tam na warcie strażnicy goblinów.. Jeśli Gollum by przegrał, miał zaprowadzić Bilba do wyjścia z jaskini i zostawić w spokoju.. Pod ziemią płynęła Leśna Rzeka, którą transportowano liczne towary.. Po chwili Baggins usłyszał ponowne pukanie do drzwi.. Pewien hobbit mieszkał w norze z wygodami.. Jeden z poddanych ostrzegł władcę, że nadciąga smok.. Wymknięcie się goblinom.. RozpoczęłaHobbit, czyli tam i z powrotem - streszczenie - J. R. R. TolkienHistoria wyprawy podjętej przez kompanie Thorina, do której dołącza spokojny hobbit - Bilbo B.klasa 6 Lektury obowiązkowe "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - test 1.. Nie wiedział, gdzie się znajduje.. Błękitnobrody gość wprosił się do środka.. Sam postanowił raz jeszcze zakraść się do smoka.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Gandalf i Bilbo szybko dotarli na wyznaczone miejsce, gdzie już czekały wszystkie krasnoludy.a) Belladonna b) Balin c) Bungo 2) Ilu krasnoludów zasiadło przy stole, w norce hobbita?. Zabrał ze sobą Arcyklejnot, który był dla krasnoludów najcenniejszym skarbem.. 0 0. arti1995 14.6.2010 (18:08) Z czasem jedzenie mieli coraz mniej, a krajobraz stawał się bardziej wrogi.. Któregoś dnia odwiedził go czarownik o imieniu Gandalf, a za nim cała brygada krasnoludów.. Ogień i woda.. Elfy szczególnie ceniły wino importowane w wielkich beczkach.. Gdy Bilbo zbliżył się do Smauga, ten wyglądał jakby spał.Książka pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" to opowieść o Bilbo Bagginsie.. Dalsza wyprawa.. Zadawali sobie zagadki.. Hobbitem tym był Baggins, którego rodzina od pokoleń zamieszkiwała okolice Pagórka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt