Pory dnia po niemiecku zdania

Pobierz

O 7:10 wstałem i poszedłem do łazienki.. Im Herbst - jesienią, Im Winter - zimą, w zimę.Do określeń pór dnia używamy przyimka "an", który w połączeniu z rodzajnikiem "der" w celowniku (Dativ) tworzy "am".. rano - der Morgen przed południem - vormittags w południe - mittags po południu - nachmittags wieczorem - abends w nocy - nachts o północy - um Mitternacht.. Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "ZALEŻNYCH OD PORY DNIA" - polskiego-niemiecki oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego.Dni tygodnia po niemiecku.. Zaczynając od początku dnia.. Mittags - w południe.. Najczesciej na sniadanie jem kanapke z serem, jogurt i pije szklanke mleka.. Pory dnia: am Morgen.. rozpocznij naukę.. ".Opis dnia - niemiecki.. 8.Nach einem Moment der Ruhe mache ich meine .W poniedziałek zaczynam kurs języka niemieckiego.. - Poniedziałek jest pierwszym dniem tygodnia.. O 7.45 ide do szkoły.. W tym wypadku " im " oznacza "w".. O której wstajesz?. Die Nacht " łączy się z przyimkiem " in ", natomiast " die Mitternacht " z przyimkiem " um ".. Jakie słówka warto, abyś jeszcze znał?. Zapis i wymowa dni tygodnia w języku niemieckim.. Opis dnia po niemiecku jest raportem czynności począwszy od wstania rano do późnego wieczora.Pory dnia Niemiecki KL. 5 - Pory dnia - Pory dnia - PORY DNIA - język niemiecki: dni tygodnia, pory dnia, pomieszczenia szkolne..

Łukasz Tyczkowski.opis dnia po niemiecku w 5-6 zdaniach.

Potem ubieram sie i jem sniadanie.. Aby płynnie podawać godziny bez zastanawiania się, warto najpierw dobrze opanować liczby po niemiecku.. Mittags esse ich mein Mittagessen.Pory czasowe po niemiecku to również określenie tego robiliśmy dzisiaj, jutro lub pojutrze.. chodzi o opis dnia po niemiecku w CZASIE TERAŹNIEJSZYM :33 o godzinie 'tej' wstałam.. Przynosimy ze sobą owoce.. wczoraj - gestern dziś - heute jutro - morgenPoniżej znajdziecie różne słówka związane z określaniem czasu i dni po niemiecku wraz z przykładowymi zdaniami.. Utrwalenie.Niemiecki - Pory dnia - Pory dnia - pory roku - Pory roku - Pory roku podsumowanie - Artykuły szkolne po niemiecku - artykuły szkolne niemieckiWszystkie wyrażenia łączą się z konkretnymi dla nich przyimkiem jak przedstawiliśmy w tabeli poniżej.. o 'tej' poszłam do szkoły.. rozpocznij naukę.. I tak to wygląda w połączeniu z "am": am Morgen - rano/ rankiem am Vormittag - przed południem am Mittag - w południe am Nachmittag - po południu am Abend - wieczorem Morgen - rano => morgens - rankamiQuizlet is a lightning fast way to learn vocabulary.ASGARD nauka słownictwa pory dnia słowniczek słownik Łukasz Tyczkowski Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger.Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego..

Przykładowe zdania zawierające dni tygodnia.

Wyjątkami są tu znów " die Nacht " i " die Mitternacht ". ". Później wziąłem prysznic, umyłem zęby i ubrałem się.. Ide szybko do lazienki i myje sie.. Heute Morgen - dzisiaj ranoMittagessen) (w domu jem coś np. obiad) Um 23 Uhr schlafe ich ein (zasypiam).. Praca dla opiekunek seniorów Seniorenbetreuerin Jobs Ingrijitoare varstnici Работа за болногледачи Usługi opiekuńcze 24h Betreuung & Pflege Live-in companionship & careLiczby po niemiecku Godziny po niemiecku Miesiące po niemiecku Pory dnia i pory roku po niemiecku Daty po niemiecku .. Po zajeciach wracam o domu.. To może być mylące na początku nauki języka niemieckiego, ale po jakimś czasie można to odróżnić w zdaniu.. Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "W ZALEŻNOŚCI OD PORY DNIA" - polskiego-niemiecki oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego.Tłumaczenie słowa 'pora dnia' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki.Musisz przetłumaczyć "ZALEŻNYCH OD PORY DNIA" z polskiego i użyć poprawnie w zdaniu?. 7 maja 2010 Odsłon: 78 974 6 komentarzy.. czemu?. wróciłam i zjadłam obiad.. - Rano idę do szkoły.. ASGARD czas określenia czasu pory dnia Stunde słowniczek słownik Zeit Zeitangaben.. Dobrym uzupełnieniem materiału do nauki w tym temacie będą tu: PORY CZASOWE..

Jak zapytać o godzinę, jak po niemiecku nazywają się pory dnia?

To, na co należy zwrócić uwagę w tym zdaniu to fakt, że czasownik unterbrechen łączy się z Akkusativem (biernikiem).. I potrzebuje tłumaczenia na niemiecki słów: zobaczymy się będzieIch bin um 7 Uhr aufgewacht.. o 'tej' poszłam się myć, obejrzałam tv i poszłam spać.Niemiecki dla opiekunek seniorów.. Na obiad najchetniej jem zupe pomidorowa, a na drugie danie ziemniaki, mieso i salatke.Na początku zaznaczmy, że w języku niemieckim godziny od 13 do 24 można, podobnie jak w języku polskim, podawać na dwa sposoby.. In Posen steigt er um.Określenia czasu po niemiecku, pytania, przydatne zwroty.. Ona wydaje dużo pieniędzy.. Na jesieni kontynuujemy pracę.. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat.. o 'tej' odrabiałam lekcje.. Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr E-mail.. Abends - wieczorem.. Czyli jeśli chcesz powiedzieć po niemiecku, że coś wydarzyło się na przykład w lato, to musisz użyć "im ".. np. Am Morgen um 7 uhr ich gehe in die Schule w jednym zdaniu nie mogą być dwie pory dnia.. miałam lekcje 'od do' .. Inaczej, niż w języku polskim, przerywamy "kogo?.

Przykładowe zdania z użyciem dni tygodnia po niemiecku.

Codziennie wstaje o 7.00.. - We wtorki zawsze mam 2 godziny wf-u.Codzienny niemiecki - 50 zwrotów przydatnych w codziennej komunikacji: #1# Darf ich Sie kurz unterbrechen?. Im Frühling - wiosną, Im Sommer - latem, w lato.. - Wieczorem czytam książkę.. Morgen oznacza zarówno poranek jak i dzień jutrzejszy.. przed południem.. Podobnie jak z dniami tygodnia, pory dnia łączą się prawie wszystkie z przyimkiem " am "..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt