Lektura o psie który jeździł koleją pdf

Pobierz

KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Przeskakując co drugą literę, zaczynając od pierwszej, wykreśl imię psa - bohatera lektury.Plik Pisarski Roman O psie który jeździł koleją.pdf na koncie użytkownika moona74 • folder Książki • Data dodania: 20 lut 2013Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. Skomentuj.. Ciekawa ekscytująca książka pełna przygód czworonożnego bohatera.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. O psie, który jak prawdziwy turysta, sam podró Ŝował kolej ą po całym kraju.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Pobierz (doc, 23,5 KB) Podgląd treści.O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - streszczenieHistoria niesamowitego psa o imieniu Lampo, który podróżował koleją.. I WBochy to piˇkny i malowniczy kraj na poBudniu Europy.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).Opowiadanie "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie podstawówki.. a) Marittima b) Marittia c) Morittima d) Merittima 3) Kto nazwał psa Lampo?• O psie, który jeździł koleją - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Roman Pisarski - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Ewa Nowacka - biografia i charakterystyka twórczości • Czarnoksiężnik z Archipelagu - streszczenie, problematyka • Opisz jedną z przygód Bilbo .Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.O psie który jeździł koleją • LEKTURY • pliki użytkownika kisasik przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Lampo2.doc(1).pdf, mapy+ matematyka.docTest sprawdzający znajomość lektury O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego..

Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją.

zosia1011 4 lata temu.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Niestety koniec książki nie kończy się przyjemnie a sama książka momentami wzbudza strach.. Pokaż mimo toTest z lektury kl. III O psie, który jeździł koleją .. Chocia Ŝ dziwna, zdarzyła si ę naprawd ę.ROMAN PISARSKI O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy.. A czy je ze sob sie dróg i torów kolejowych.Lampo - imię psa, Włochy - kraj, w którym dzieje się akcja lektury, Sycylia - włoska wyspa na Morzu Śródziemnym, Neapol - miasto włoskie położone u podnóża Wezuwiusza, zawiadowca - osoba kierująca ruchem na stacji kolejowej, stacja - miejsce, gdzie wsiadamy do pociągu lub z niego wysiadamy, pociąg - środek transportu - jedzie po torach przez cały kraj i pomiędzy krajami .Książka O psie, który jeździł koleją autorstwa Pisarski Roman , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 13,77 zł .. Ka| dy, kto spojrzy na mapˇ, znajdzie je od razu.. B ędzie to zarazem opowie ść o wielkiej przyja źni.. B ędzie to opowie ść o ludziach i o pewnym psie.. W końcu udało mu się uciec z Sycylii i wrócić do Marittimy.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy .17) Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją; 18) Janina Porazińska, Pamiętnik Czarnego Noska; 19) Maria Terlikowska, Drzewo do samego nieba; 20) Julian Tuwim, Wiersze dla dzieci; 21) Barbara Tylicka, O krakowskich psach i kleparskich kotach..

Jest to lektura w klasie 3.

Wykonaj test sprawdzający z lektury "Pies, który jeździł koleją" i przekonaj się, jak dobrze pamiętasz losy głównego bohatera i ludzi, których spotykał na swojej drodze.1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" a) Radosław Pilarski b) Roman Pisalski c) Robert Wisarski d) Roman Pisarski 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Dlatego też nie rekomenduje ją osobą poniżej 6 roku życia.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Opis fabuły.. O psie który jeździł koleją - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #o psie który jeździł koleją 9338 x, 2016-01-11 22:24:29 Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Udostępnij.. --Muzyka w tle: Buddy by Ben.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Tematyka Dzięki opowiadaniu Romana Pisarskiego O psie, który jeździł koleją przekonujemy się, że zwierzęta rozumieją i potrafią dużo więcej, niż nam się wy-Play this game to review Other.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Quiz O psie który jeździł koleją..

Publikacja zawiera test dotyczący znajomości lektury klasy III "O psie, który jeździł koleją".

Posłuchajcie dzi ś historii, która zdarzyła si ę we Włoszech.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: O psie, który jeździł kolejąo psie, ktÓry jezdziŁ kolejĄ - roman pisarski - streszczenie szczegÓŁowe admin, śr., 11/12/2008 - 17:38 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówKsiążka O psie, który jeździł koleją.. Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Quiz w Poczekalni.. Mają kształt ogromnego buta.. Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Lista pytań z lektury O psie, który jeździł koleją.. Maj ksztaBt ogromnego buta.. Na cholewie, a tak| e na obcasie tego buta peBno jest miast i wsi..

Na cholewie, a takŝe naO psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.

Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!który jeździł koleją (1) Kwadrans (1) Kwadrat (2) Kwartał (1) Kwartały (1) Kwiaty w domu (1) Kwiaty wiosenne (3) Las (9) Legenda mapy (1) Legenda o Lechu i Białym Orle (1) Legendy polskie (1) Lekarz (1) Lektura (24) Lewa i prawa strona (1) Lewa noga (1) Lewa ręka (1) Liczby (18) Liczby do 10 (13) Liczby do 100 (2) Liczby do 30 (1 .Historia opowiada o psie który jeździł koleją.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt