Odpowiedź na interpelacje poselskie

Pobierz

Prezes Rady Ministrów i pozostali członkowie Rady Ministrów mają obowiązek udzielenia odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie w ciągu 21 dni.. ODPOWIEDŹ - BRAK.. 06.03.2018Feb 19, 2021Interpelacje poselskie i odpowiedzi MZ - Podkarpackie Forum Zdrowia Psychicznego Podkarpackie Forum Zdrowia Psychicznego Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia - z upoważnienia ministra -na interpelację nr 20971 w sprawie szybkiego wzrostu liczby pacjentów w poradniach psychiatrycznych Szanowna Pani Marszałek!Odpowiedź na interpelacje nr 29997 29 stycznia 2019 r. - poseł Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska Zbigniew Ajchler złożył interpelację poselską do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nr 29199 w sprawie odmowy wyłączenia stosowania art. 15c, art. 22a i art. 24a ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o .na interpelację nr 12140 w sprawie oceny akrylanowych protez dentystycznych jako wyrobu medycznego przez Agencję Oceny Technologii Medycznych Szanowna Pani Marszałek!. BibliografiaPotrzebujesz naszego wsparcia z interpelacją?. Organy i jednostki, wymienione w ust.. Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. 1.. +48 226 942 820 KONTAKT Interpelacja poselska Jedna z form polskiej kontroli parlamentarnej.. 1, wobec których poseł lub senator podjął interwencję, są obowiązane najpóźniej w ciągu czternastu dni powiadomić posła lub senatora o stanie rozpatrywania sprawy i w terminie uzgodnionym z posłem lub senatorem ostatecznie ją załatwić..

Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

Regulamin Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - Dział III Rozdział 4 - Interpelacje, informacje bieżące, zapytania poselskie i pytania w sprawach bieżącychArt.. Polega na wystosowaniu pisemnego pytania przez posła na Sejm RP (poprzez Marszałka Sejmu RP) do Prezesa Rady Ministrów lub konkretnego ministra.Niektóre interpelacje są formą interwencji poselskiej podjętej na prośbę obywatela, który zgłasza posłowi swój problem.. Procedura Jak już wspomniałem, zasady i tryb zgłaszania interpelacji i zapytań radnych są podobne do tych dotyczących parlamentarzystów, z tym wyjątkiem, że dotyczą one gminy (powiatu, województwa), w której radny uzyskał mandat.Apr 28, 2021 Prezes Rady Ministrów i pozostali członkowie Rady Ministrów mają obowiązek udzielenia odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie w ciągu 21 dni.. - Chciałyśmy sprawdzić, ile prawdy było w tym, co mówili politycy PiS przed wyborami i czy przypadkiem nie grali jedynie na emocjach - uzasadnia Janyska.. 3.Odpowiedź na interpelację poselską Adama Andruszkiewicza (zrzut ekranu ze strony internetowej Sejmu - ) Pomiędzy datą wpłynięcia interpelacji a datą uzyskania odpowiedzi miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie.. Tak było np. w przypadku interpelacji Aleksandry Trybuś (PO), która pyta o dodatki do emerytur dla kombatantów, po tym jak do jej biura zgłosił się weteran wojenny i przedstawił swoją trudną sytuację materialną.2..

Posłowie kpiąOdpowiedzi na interpelacje poselskie.

Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia - z upoważnienia ministra - na interpelację nr 12140INTERPELACJE.. Wybrane odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie W czasie mojej pracy w Ministerstwie Zdrowia odpowiedziałem na 865 interpelacji i zapytań poselskich.. Adam Andruszkiewicz wszedł w skład rządu Mateusza Morawieckiego i został wiceministrem cyfryzacji .. W związku z przekazaną przy piśmie SPS-023-12140/12 .. Przed złożeniem wniosku zachęcam do zapoznania się z obszarami mojej .Wysłały do premier Beaty Szydło interpelację w sprawie stanu realizacji obu obietnic.. Odpowiedź na interpelację wciąż jednak nie nadeszła, choć od jej wysłania minęło już 212 dni.2 days agoNa każdą interpelację odpowiedź powinna być udzielona w ciągu 21 dni.. Interpelacje były przygotowywane przez właściwe departamenty MZ, w dominującym stopniu jednak, ze względu na tematykę spraw, przez Departament Ubezpieczeń Zdrowotnych (DUZ).Na interpelację odpowiedź musi być udzielona w określonym terminie (21 dni); jest możliwe przeprowadzenie nad nią debaty parlamentarnej.. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom i sugestiom uruchomiłam internetowy formularz, dzięki któremu można zgłaszać pomysły na interpelacje poselskie..

W odróżnieniu od interpelacji poselskiej, zapytanie nie może być połączone z debatą.

Szanowni Państwo, w swojej pracy zawsze staram się być blisko ludzi i ich problemów.. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.. Istnieje ustawowy obowiązek udzielenia na nie odpowiedzi pisemnej w terminie 21 dni..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt