Przydatne zwroty chorwackie

Pobierz

- Policja!. ).Powinniśmy też potrafić powiedzieć kilka słów o sobie - jak się nazywamy, czy studiujemy .. źle - krivu.. Zacznijmy od tego, że chorwacki jest językiem fonetycznym, czyli czytamy, tak jak jest dany wyraz napisany.Poniżej prezentujemy wybrane przydatne w podróży słówka i zwroty języka chorwackiego: Podstawowe słówka / zwroty grzecznościowe: tak / nie - da / ne.. Kurs języka chorwackiego podzielony jest na lekcje tematyczne, zawierające usystematyzowane wg sytuacji z którymi może się spotkać każdy turysta taki jak my.. Uwagi: wa jako morfem (partykuła) tematu jest pisane ha (は).Nasze szkolenia to praktyczne warsztaty i konkretne narzędzia - zwroty, które wykorzystasz w swojej pracy już następnego dnia po szkoleniu.. Warto zatem odwiedzić Chorwację, w której jest nie tylko ciepło, ale także dosyć tani.Jadąc na wakacje do Chorwacji, nie musisz perfekcyjnie znać chorwackiego, gdyż większość mieszkańców posługuje się angielskim.. W serwisie TraveliGo.pl znajdziesz nie tylko atrakcyjne oferty ale także ciekawe przewodniki turystyczne.Przydatne zwroty po angielsku - rozmowa i konwersacja Aby mówić po angielsku, musisz znać słownictwo.. Jak przetłumaczysz tak i nie na chorwacki?Liczebniki.. Potoczny język angielski.. Dzięki temu jest łatwy w zrozumieniu dla Polaków.. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 4,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź >Rozmówki angielskie: podstawowe zwroty..

Potoczne angielskie zwroty.

Zapraszamy!Tutaj znajdziesz tłumaczenia ponad 50 wyrażeń i słów z języka polskiego na język chorwacki.. Jak się Pan/Pani miewa?. Z tego działu dowiesz się między innymi jakich słów nie używać w Chorwacji, jakie są podstawowe przydatne zwroty grzecznościowe, a także poznasz wiele chorwackich słówek, które ułatwią Ci komunikowanie się z Chorwatami.. Zaczynając z kimś rozmowę po angielsku, powinniśmy wiedzieć jak możemy się z daną osobą przywitać, w zależności od pory dnia, sytuacji i tego jak blisko jesteśmy z daną osobą (na przykład w sytuacji oficjalnej nie powiemy What's up?. Wartość przedmiotów nieprzeznaczonych do sprzedaży wwożonych do kraju dla celów osobistych i zwolnionych z opłat importowych ograniczona jest do 2200 kun, a w ruchu lotniczym i morskim do 3200 kun.Przydatne zwroty w Chorwacji Od kiedy w Egipcie i Tunezji zrobiło się nieciekawie, ludzie szukają innego ciepłego kraju na wakacje.. Słówka chorwackiePodstawowe zwroty po chorwacku: Dień dobry, dziękuję, do widzenia, cześć, ile to kosztuje, kantor czy proszę.. aktywuj konto premium przykładowy wydrukCzy wiesz, że polako to po chorwacki powoli?. Zaufały nam największe firmy - na co dzień zwiększamy skuteczność sprzedaży, windykacji, podnosimy jakość obsługi klienta, a przede wszystkim zwiększamy satysfakcję z pracy (obniżasz .Rozmówki polsko-chorwackie..

;Podstawowe słówka i zwroty chorwackie przydatne np. na wakacjach.

Zobacz najpotrzebniejsze zwroty i zdania.Jeżeli znasz angielski, być może będzie to dla ciebie przydatny materiał powtórzeniowy.. Kako se zovete?Kurs języka chorwackiego ma na celu zapoznanie z podstawowymi zwrotami w języku chorwackim.. Podstawowe japońskie wyrażenia, przydatne podczas pobytu w Japonii i dla osób uczących się japońskiego.. Złodziej!. Idealne poza domem - wydrukuj swoje słówka: jako poręczną listę jako fiszki do wycięcia Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.. Dni tygodnia.Pozdrowienia w języku chorwackim Cześć - Zdravo, Bok, Ćao Witamy - Dobrodošli Dzień dobry (rano) - Dobro jutro Dzień dobry (po południu) - Dobar dan Dobry wieczór - Dobra večer Dobranoc - Laku noć Do widzenia - Zbogom, Doviđenja Wszystkiego dobrego - Sretno Zwroty grzecznościowe w języku chorwackimZ uwagi na to grupa Forvo stworzyła mową sekcję, którą nazwaliśmy 'zwroty podróżne'.. Pisownia w języku chorwackim jest fonetyczna, czyli pisze się tak, jak się wymawia.. Wystarczy trochę dobrych chęci, zapału i systematyczności.. Jak się Pan/Pani nazywa?. Naucz się z nami: Jak powiedzieć witaj lub cześć po chorwacku?. Już po 2-3 dniach jesteśmy w stanie zrozumieć wiele słów i zwrotów.. Marina mówi wyraźnie i z czystym akcentem, tak więc "fingers crossed"!Język chorwacki - kilka słów o języku..

Podstawy języka chorwackiego można nauczyć się bardzo szybko.

dobrze - dobro.. - Proszę mnie nie dotykać; Zvat ću policiju.. Większość nich wymawia się tak jak w języku polskim, z wyjątkiem: Č - wymawia się jak cz, D - jak dź, Dž - jak dż, Š - jak sz, Ž - jak ż, a lj - jak li i nj - jak ń.. Nie tylko pojedyncze słówka, ale także przydatne zwroty, które ułatwią Ci prowadzenie płynnej konwersacji w języku Brytyjczyków.Język chorwacki należy do grupy języków południowo słowiańskich.. jak się masz?. Dużo chorwackich słówek można uczyć się za pomocą skojarzeń (tak też było w moim przypadku).Te podstawowe zwroty ułatwią nam życie w Chorwacji Należy się też jednak przygotować na wszelkie niebezpieczeństwa i niekomfortowe sytuacje: Ostavite me na miru - Proszę mnie zostawić; Prestani me dirati!. Zależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, samolotem czy pociągiem, z pewnością przydadzą ci się pewne podstawowe zwroty, które pomogą ci odpowiednio zorganizować podróż.. Jednak warto znać podstawowe zwroty, takie jak "dziękuję" czy "dzień dobry" po chorwacku, bo to z pewnością wzbudzi więcej sympatii w miejscowych.Rozmówki chorwackie.. < Japoński.. Co oznacza proszę i dziękuję po chorwacku?. cześć - pozdrav..

Angielskie zwroty na lotniskuJapoński/Przydatne japońskie zwroty.

Oficjalnym i urzędowym językiem jest język chorwacki należący do grupy języków południowosłowiańskich.W czasach okresy byłej Jugosławii językiem urzędowym w tym kraju był tzw. język serbsko-chorwacki, potocznie nazywanym językiem jugosłowiańskim.. PrzewodnikPotoczne zwroty i wyrażenia po angielsku.. Dobrze, dziękuję.. dobry wieczór - dobra večer.. hrvatski jezik) to język urzędowy w Chorwacji i jest jednym z języków urzędowych Bośni i Hercegowiny.. Wakacje zbliżają się dużymi krokami.. a Ty boisz się, że nie zdążysz nauczyć się języka chorwackiego?Przydatne angielskie zwroty z amerykańskim akcentem.. Cześć.. do widzenia - zbogom.. - Zadzwonię na policję; Policija!. Alfabet chorwacki składa się z 30 liter.. - Stać!. Skoro wiesz już, co wszystkie te przydatne angielskie zwroty znaczą, zobacz czy uda Ci się zrozumieć je w prostym i przyjemnym filmiku z YouTuba.. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania.. Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.. W ten sposób najlepiej przygotujesz się na podróż do Chorwacji.. dziękuję (bardzo) - hvala ti (puno) proszę - molimoAlfabet chorwacki tylko kilkoma literami różni się od alfabetu polskiego: Ś - które czyta się jak sz; D - które czyta się jak dź; Ć - które czyta się jak cz Ź - które czyta się jak ż. Kilka popularnych zwrotów w języku chorwackim: tak - da nie - ne dziękuje - hvala cześć - zdravo Dzień dobry (przed południem) - Dobro jutro,Język chorwacki należy do języka słowiańskiego, czyli jest w tej samej grupie językowej co nasz język polski.. Co więcej, chorwacki funkcjonuje również jako język mniejszościowy w Serbii, Czarnogórze oraz innych pobliskich krajach półwyspu bałkańskiego.Przydatne zwroty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt