Plan wydarzeń wędrówka

Pobierz

Historia życia Salomei.. Śmierć matki.. Posiłek u państwa Bobrów.. Kraina Lotofag w, 4.. Zburzenie Troi.. Informacja o przybyciu Aslana.. Zapisz w zeszycie do j.polskiego powyższy temat Na ostatnich zajęciach określaliśmy czas i miejsca wydarzeń, w których uczestniczyli główni bohaterowie lektury "W pustyni i w puszczy".Streszczenia lektur Przygody Odyseusza Jan Parandowski ściągaj 01 02 03 04 05 06 07 08 Plan wydarzeń Wypłynięcie statków w morze - Odyseusz wraca do Itaki (Troja, tureckie wybrzeże Morza Śródziemnego)O SZEWCZYKU - PLAN WYDARZEŃ - Połącz w pary 1.. Złamanie nogi przez ocalałego konia.. 2)Przybycie Ateny do zamku Odysa: a) rozmowa bogini z Telemachem; b) rozgoryczenie młodzieńca; c) Atena przepowiada rychły powrót Odyseusza; d) rady bogini.TodayWędrówka Szymona Winrycha do Nasielska.. 8.Og lny plan wydarzeń wędr wki Odyseusza 1. b) Drugi obraz: praktyka u Fezwizga.. a) Rozmowa Mojżesza z Bogiem na górze Horeb.Zaufanie drozdowi i wędrówka za jego przewodnictwem.. 3.Temat: Wędrówka Stasia i Nel przez Afrykę.. Grabież miasta Ismaros, 3.. Dotarcie do kraju Lotofagów.. b) Zawarcie przymierza z narodem wybranym.. Wędrówka Ebenezera po swojej przeszłości.. Dokarmianie chlebem głodujących kaczek.. Natrafienie na rozsypane mrowisko i pomoc w jego odbudowaniu.. 2.Małżeństwo Orfeusza I Eurydyki.. a) Powołanie Abrahama przez Boga..

Uzupełniamy plan wydarzeń.

Antyk.Plan wydarzen Wędrówka do Ziemi Obiecanej.. - Pomoc mrówkom., 4. z Martą 7.Ben-ogrodnik 8.Tajemniczy krzyk 9.Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.Odkopanie klucz 11.Furtka do ogrodu 12.W tajemniczym ogrodzie 13.Poznanie Dicka 14.Praca w ogrodzie 15.Rozmowa z wujem 16.Colin-syn pana Cravena 17.Chłopiec .. Wyjście Izraelitów z Egiptu pod wodzą Mojżesza.. Podjęcie decyzji o wyprawie.. Grabież miasta Ismaros a) atak i pozostanie na brzegu, b) zemsta Kikonów z głębi kraju 3.. - Dotarcie do pałacu., 8. b) Zesłanie plag na Egipt.. d) Zalanie wojsk Faraona.. Plan wydarzeń-Wędrówka do ziemi objecanej pilnie 2009-09-10 18:50:47; Nowelka - plan wydarzen.. 2010-05-25 15:23:27; Plan wydarzen dziadow cz2 2013-02-26 23:46:15; Plan wydarzen hobbita ?Przydatność 75% Plan wydarzeń Wędrówka Abrahama i jego ludu do Ziemi Obiecanej.. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema,Bieda Lutka, Poszukiwanie złotej kaczki, Rozmowa z zaklętą królewną, Przyjęcie stu dukatów i zobowiązania, Wydawanie pieniędzy na własne potrzeby, Zauważenie biednego weterana, Obdarowanie żołnierza złotem, Odebranie Lutkowi bogactwa przez królewnę, Osiągnięcie szczęścia i dostatku własną pracą.. Przebudzenie kupca i przybycie Pierwszego Ducha.. Spotkanie sie z władcą podziemia..

"Tajemniczy ogród" - plan wydarzeń.

Zastrzelenie jednego z koni przez żołnierzy.. Wypłynięcie z Troi, 2.. Salomea opiekuje się chorym.. Powrót Eurydyki.. - Wypędzenie syna z domu, 2.. Ucieczka z jaskini cyklopa dzięki podstępowi.. b) Zawarcie przymierza z narodem wybranym.. Wędrówka Abrahama.. W pewnym momencie bohater uświadamia sobie, że znalazł się obok gmachu gimnazjum.100% 91 głosów Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza REKLAMA 1.. Wyspa Cyklop w; a) podstęp Odysa, b) ucieczka, c) niefortunne wyjawienie swego imienia, d) klątwa Polifema, 5.. Kraina Lotofagów a) przygoda z lotosem, 4. d) Narodziny nowego narodu.. Przybycie Ducha Teraźniejszości.. a) Pierwszy obraz: dzieciństwo i szkoła, siostra Fan.. Naprawdę strasznie mi potrzebne, liczę ze pomozecie;] .. Śmiertelne zranienie Winrycha przez Rosjan.. Eolia; a) nadzwyczajny dar, b) głupota załogi i gniew Boga, 6.. Zniszczenie okrętów Odyseusza przez burzę.. Postanowił więc odbić w odpowiednią uliczkę i odwiedzić kilka z nich.. Niebiańska gra Orfeusza.. Wędrówka Abrahama.. Bitwa pod Małogoszczem.. a) Rozmowa Mojżesza z Bogiem na górze Horeb.. Wędrówka księcia Józefa.. a) Powołanie Abrahama przez Boga.. d) Narodziny nowego narodu.. 3-OBRAZY W PŁOMYKACH ZAPAŁEK: A-ciepły pokój ,kominek B-pieczona gęś, C-świąteczna choinka, D-ukochana babcia 4-SMUTNY PORANEK-ODNALEZIENIE MARTWEJ DZIEWCZYNKI 51 votes Thanks 47Plan wydarzeń, zdarzeń z sienkiewiczowskiej powieści o przygodach Stasia i Nel..

- Dalsza wędrówka szewczyka i naprawienie barci.

Spotkanie z Polifemem.. Wędrówka braci przez szeroki świat.Wędrówka do domu stała się dla narratora impulsem do snucia wspomnień o sklepach cynamonowych, w których zawsze można było znaleźć interesujące rzeczy.. W kilku równoleżnikach około 6.. - Dokarmianie rybek oraz kaczek., 7.. Wizyta w kuchni na dworze w Niezdołach.. Karmienie chłopców przez wilczycę i niedźwiedzicę.. Jesteś w: Hobbit, czyli tam i z powrotem Wędrówka Bilbo Bagginsa po skarb .. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - plan wydarzeń "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - streszczenie .Szczegółowy plan wydarzeń do lektury "Dziewczynka z zapałkami" sylak77 PLAN WYDARZEŃ 1-WĘDRÓWKA DZIEWCZYNKI W ZIMOWY DZIEŃ 2-SCHRONIENIE PRZY ŚCIANIE KAMIENICY.. b) Zesłanie plag na Egipt.. Bardzo proszę!. d) Narodziny nowego narodu.. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, REKLAMA b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.. Wędrówka Szewczyka przez ciemny las.. a) Rozmowa Mojżesza z Bogiem na górze Horeb.. Spotkanie pana Bobra.. 4.Śmierć Eurydyki.. Przeszukanie rannego i zabranie części broni przez Rosjan.. Wyprawa, wędrówka, tułaczka… - podróż niejedno ma imię.. C rka Słońca;1.. Wizyta w krainie cyklopów.. Wyjście Izraelitów z Egiptu pod wodzą Mojżesza.. - Wyruszenie szewczyka w świat., 3. c) Wyjście z ziemi rodzinnej.. Wdzięczność mrówek i obietnica pomocy..

Złota kaczka - plan wydarzeń UdostępnijPlan wydarzeń 1.

Odwiedziny Gandalfa i krasnoludów u Bilba.. Nieposłuszeństwo i utrata zony na.Wędrówka Bilbo Bagginsa po skarb, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia.. Narodzenie się bliźniąt - Waligóry i Wyrwidębu.. 10 marca 2015 Nowości Werbalnika.. - Starania szewczyka o rękę księżniczki., 9.Jun 6, 20211.. Zniknięcie zjawy.. d) Zalanie wojsk Faraona.. Wdzięczność starego kaczora.. c) Rozstąpienie się Morza Czerwonego.. Wyjazd z gospody "Pod Zielonym Smokiem".. a) Powołanie Abrahama przez Boga.. Dalsza wędrówka i pomoc pszczołom w zreperowaniu barci.. c) Rozstąpienie Morza Czerwonego.. 3.Jesteś w: Mitologia Wędrówka Odyseusza - plan wydarzeń Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim 1.. Spotkanie z kamiennym lwem.. Cyklopi a) wyprawa w głąb wyspy i do jaskini jednego z Cyklopów,1.. Przybycie na wieś - obelgi chłopów i ucieczka.. Droga Edmunda do domu Czarownicy - jego przemyślania na jej temat, swoich rządów i rodzeństwa.. 8.Odyseja - plan wydarzeń 1)Zgromadzenie bogów na Olimpie: a)Zeus wspomina Ajgistema; b)Atena prosi ojca o łaskę dla Odysa; c)bogowie postanawiają umożliwić Odyseuszowi powrót do domu.. Śmierć Winrycha.. c) Trzeci obraz: odrzucona narzeczona.. Wypłynięcie z Troi, 2.. Pojawienie się oddziału rosyjskiego wojska.. Pojawienie się Salomei.. c) Wyjście z ziemi rodzinnej.. EPOKI LITERACKIE.. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3.. - Dalsza podróż., 6.. Wizyta Rosjan: a)ukrycie Józefa; b)spalenie dowodów bytności Józefa na dworze;O Waligórze i Wyrwidębie - Plan wydarzeń.. Strofka trzecia - Odwiedziny Drugiego Ducha 1.. Praca z tekstem lektury pt. "W pustyni i w puszczy".. Opuszczenie Troi; 2.. W Autorzy → Henryk Sienkiewicz → W pustyni i w puszczy dodano pracę: Plan wydarzeń utworu "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.Pobierz: plan wydarzeń tajemniczy ogród w 15 punktach.pdf.. Rozpoczęcie podróży do Samotnej Góry.. Przybycie do wielkiego miasteczka.. Doprowadzenie Edmunda przez Maugrima przed oblicze królowej.Plan wydarzeń: 1.Orfeusz królem Tracji.. Wędrówka Abrahama.. Pojawienie się kruków i wron.Przydatne słowa używane w opisie planu wydarzeń Przykładowe czasowniki i utworzone od nich rzeczowniki: przybyć - przybycie wyjechać - wyjazd podróżować - podróż wędrować - wędrówka wyprawić się - wyprawa powrócić - powrót wybrać - wybór walczyć - walka zaręczyć się - zaręczyny poślubić - ślub spotkać - spotkanie dyskutować - dyskusjaPLAN WYDARZEŃ : 1.. Prośby Winrycha o litość.. c) Wyjście z ziemi rodzinnej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt