Opowiadanie z lektury pinokio

Pobierz

Pinokio idzie do szkoły.. Pajacyk odznacza się długim spiczastym noskiem, który jest także probierzem uczciwości - wydłuża się kiedy właściciel jego kłamie, a powraca do normalnego stanu, kiedy pajac powie prawdę.Pinokio - streszczenie szczegółowe.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Pinokio idąc do szkoły zauważył teatrzyk.. Nagle nadszedł wieśniak i oskarżył Pinokia o kradzież kur.Pinokio, który ożywa na początku książki, musi poprzez trudne i nieraz bolesne lekcje nauczyć się, jak być hojny.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: mowa oskarżycielska edypa.. Pinokio - Rozdział XXVII Wielka bitwa Pinokia z kolegami, z których jeden zostaje ranny.Jeśli jutro jest test z lektury w szkole ,a ty chcesz się sprawdzić Czy napiszesz na 5-6 dobrze trafiłeś/aś .. Test znajomości lektury ,,Pinokio" .. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers zwierzeta muzyka przyjazn anime sherlock.Pinokio - Test.. Tę lekturę szybko się czyta, ponieważ przygodyAkcja "Pinokia" zaczyna się, gdy w ręce stolarza Wisienki trafia niezwykłe, mówiące drewno.. Przyszedł gospodarz i wziął pajaca za szkodnika, który porywa drób z kurnika.. Dżepetto trafił do więzienia a Pinokio się z tego bardzo cieszył..

Nocą obudziły go szmery.Napisz opowiadanie o Pinokio poleca81% Język polski .

Pierwsze psoty pajacyka.. Miał pecha i wpadł w pułapkę na kuny.. Wdety drewniany pajacyk wpadł do wody.. Przynieś na lekcję: - nożyczki, spinacze lub wstążeczki, naklejki lub inne materiały do ozdoby, - poszukaj, wydrukuj lub sporządź notatkę na temat autora książki pt. "Pinokio", przydadzą się również ciekawostki o Włoszech.Pinokio usłyszał że coś się rusza w wodzie.. Jednak podczas opowiadania pajacowi coraz bardziej wydłużał się nos.. 1) Majster Antoni był nazwany Wisienką, gdyż: a) maił ubranie w wiśniowym kolorze b) czubek jego nosa był błyszczący i czerwony jak wiśnia c) nosił perukę w kolorze wiśniowym d) lubił jeść wiśnie 2) Dżepetta nazwano Mamałygą, ponieważ: a) bardzo wolno się poruszał b) bardzo wolno mówił .— Jakie mu nada ć imi ę?. Dżeppetto zostaje zamknięty w więzieniu.. W miarę upływu czasu, kiedy opowiadał, nos stawał się coraz dłuższy, aż osiągnął takie rozmiary, że pajac nie mógł się poruszać.Pinokio zgłodniał i aby się posilić, wszedł do winnicy, by zerwać trochę winogron.. Dżeppetto z niezwykłego drewna struga pajaca.. Przerażony Pinokio nie wiedział co się dzieje.. Polecamy Pinokio z opracowaniem i streszczeniem, PINOKIO, Pinokio.. Rozdział XVIII.Pinokio błyskawicznie doszedł do siebie.. Był zdrów i cały.. a) winogrona b) arbuz c) banan d) mięso e) chleb f) gruszki 3) Dlaczego Pinokio nie mógł otworzyć drzwi do domu gdy wrócił jego tato ?Pinokio opowiadanie Książki - porównanie cen w sklepach internetowych..

Wieloryb napił się wody a pinokio wpad do jego brzucha żeby wyciągnąć Dżeppetta.

Znałem cał ą rodzin ę Pinokiów: Pinokio-ojciec, Pinokio-matka, dzieci teŜ Pinokie; wszystkim doskonale si ę wiodło.. Uważa, że brakuje mu serca.. Została przetłumaczona na dwieście czterdzieści języków i chyba nie ma na świecie nikogo, kto nie słyszałby o przygodach niesfornego pajacyka.Pinokio odmówił wypicia gorzkiego lekarstwa.. Oprócz: Opowiadanie o ucieczce z domu pinokia.. Pajacyk wahał się.. Opowiadał mu o zabawkach , próżniactwie i wiecznych wakacjach.W rzeczywistości reżyser nie był taki zły, chciał raczej nastraszyć Pinokia za ego zachowanie, powiedział, ze baranek musi być upieczony, więc jeśli Pinokio chce ujść z życiem, do ognia zostanie wrzucony Arlekin., czyli jedna z kukiełek.. 4.Pinokio próbuje radzić sobie sam.. Bardzo chciał zobaczyć przedstawienie, ale nie stać go było na bilet.. Przerażony Pinokio nie wiedział co się dzieje.. Wizyta Dżeppetto u Majstra.. To imi ę przyniesie mu szcz ęście.. 1) Kto był ojcem Pinokia ?. Pewnego dnia Pinokio uciekł z domu i zwrócił się do policjanta, że jego ojciec go bije i kara.. Świetlik powiedział, że spotkała go kara za chęć przywłaszczenia cudzej własności.. Znalezienie kawałka drewna przez Majstra Antonia.. Zmienił zdanie dopiero, gdy czarne króliki przyniosły dla niego trumnę (wiedziały, że skoro nie wypił lekarstwa, to niedługo umrze)..

Pinokio, choć był przerażony, nie zgodził się na taką zamianę.Pinokio - z treści lektury - Test.

9.Carlo Collodi (, pisarz i publicysta, walczył o zjednoczenie Włoch, jego najpopularniejszy utwór to "Pinokio".. Pinokio zostaje złapany przez wieśniaka, który robi z niego psa podwórzowego.. Kukiełki chciały zaprzyjaźnić się z Pinokiem, jednak gdy ten wszedł na scenę zepsuł przedstawienie.. Ale była to ryba, którą widziano gdy utonął jego tatuś.. CZAS WYDARZEŃ.. Podróż do Krainy Głupków.. Opowiedział wróżce swoje przygody.. Ten wyrzeźbił z niego pajacyka, bowiem doskwierała mu samotność i łaknął towarzystwa.Pinokio natomiast zaczął opowiadać o tym, co mu się przydarzyło, jednak tak szybko i chaotycznie, że zmęczony Gepetto zrozumiał jedynie, że jego synek jest okrutnie głodny i wyjął z kieszeni trzy gruszki, mówiąc: - Właściwie miało to być moje śniadanie, ale podzielę się z tobą, mój biedny Pinokio.. W końcu Pinokio przestaje być marionetką i staje się chłopcem.. streszczenie synalek szlachecki.. Pinokio został zabrany do chaty i przywiązany przy budzie, aby zamiast psa pilnować obejścia.. List zachęcający do przeczytania książki "Pinokio", w którym Pinokio dostaje od Ogniojada Pięć złotych monet, ale zamiast zanieść je ojcu, idzie z Lisem i Kotem na Pole Cudów.. XXI Pinokio zostaje schwytany przez wieśniaka, który go zmusza, żeby pilnował kurnika jako pies łańcuchowy..

Lekcja Collodiego polega na przesłaniu: "Chłopcy, którzy kochają swoich rodziców i opiekują się nimi, kiedy są ...Streszczenie lektury "Pinokio" ...

Niestety, skłamał, mówiąc, że zgubił złote monety.. a) Gepetto b) majster wisienka c) rybak d) gołąb e) wróżka f) lis i kot 2) Co zjadł Pinokio jak spalił nogi ?. Wtedy zostaje okradziony.. Bajki na poziomie, Pinokio z opracowaniem i streszczeniemOpowiadanie o ucieczce z domu pinokia.. Pinokio ucieka z domu.. Więc ta przygoda była bardzo szczęśliwa i się zakończyła bardzo dobrze i Dżeppetto i Pinokio oraz Antonio byli szczęśliwi.Pinokio poszedl zaprosić kolegów na swoje święto.Długo nie mógł znaleźć swojego przyjaciela Knota.Wkońcu znalazł go na końcu starej chaty.Hultaj Knot właśnie tego dnia o północy jechał do Krainy Zabawek i namawiał na to także Pinokia.. Wszyscy puścili się pędem, a na ich czele gnał Pinokio.. Dziwne dźwięki wydawane przez pieniek.. Nie nadaje się ono na zwykłą nogę od stołu, więc rzemieślnik daje je w prezencie przyjacielowi imieniem Dżepetto.. Obejrzyj krótki filmik.. Ogniojad łapie Pinokia.. Opowiedział wróżce swoje przygody.. Widzowie zaczęli wychodzić i narzekać, że stracili pieniądze.Zadanie: napisz opowiadanie o jednym ze złych czynów pinokia Rozwiązanie: złym czynem pinokia była sprzedaż książki, na którą jego tata długo i ciężko pracował Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Pinokio to psotny, ożywiony pajacyk wystrugany z czarodziejskiego, drewnianego klocka przez ubogiego stolarza- Dżeppetto.. Za karę wydłużył mu się nos.. nieokreślony , prawdopodobnie XIX wiek, wiadomo jedynie, że Pinokio spędził 5 miesięcy w Krainie Zabawy, także 5 miesięcy tata Pinokia spędził w więzieniu, 2 lata Dżepetto był w brzuchu rekina.Jak dobrze znasz lekturę "Pinokio,, Super!. Praca przy rzeźbieniu Pinokia.. Był zdrów i cały.. W domu świerszcz chciał przekonać Pinokia, że źle postępuje i nie powinien tak robić.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Sprzedał więc elementarz.. —- mruczał do siebie.. W miarę upływu czasu, kiedy opowiadał, nos stawał się coraz dłuższy, aż osiągnął takie rozmiary, że pajac nie mógł się poruszać.Papier toaletowy super sprawdził się w kolejnej roli!. Jednak podczas opowiadania pajacowi coraz bardziej wydłużał się nos.. XXII Pinokio wykrywa złodziei i w nagrodę zostaje wypuszczony na wolność.Pinokio - plan wydarzeń 1.. Kłótnia staruszków.. Pinokio długo wierzgał w niewoli aż zapadłą noc.. Dżeppetto w więzieniu.. Jak Pinokio zobaczył Dżepetta był bardzo ucieszony.. Musi tam pobiec, a później pójdzie do szkoły.. Pinokio jednak nie chciał tego .Pinokio powinien iść z nimi, a do szkoły pójdą jutro.. 9.Pobyt w domu Wróżki.. Gorzkie rady Gadającego Świerszcza zakończone jego śmiercią..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt