Sprawdzian renesans quiz

Pobierz

Część 2.. Inne testy w tej kategorii: Test Romantyzm.. WoK- Wczesny Renesans, Włochy-Architektura, Malarstwo i Rzeźba.. Korzystanie z Serwisu .Udanej zabawy!. Powiadom znajomego.. Test składa się z 20 zadań o różnym stopniu trudności.. Które z wymienionych niżej cech przypisałbyś kulturze renesansu?. d) nadawanie przyrodzie, ludziom cech.. Część 3.. Ważne daty .. Test polega na podaniu nazwy dzieła z obrazka.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test Antyk - fakty, pojęcia, syntezy.Testy z renesansu (odrodzenia) / Test z renesansu; Test z renesansu.. Test II Wojna światowa.. 4) Przedstaw renesansową koncepcję ludzkiego losu.Wybierz test z rozdziału Pojęcia z epoki Renesans lub podrozdziałów podręcznika Testy z epok dla Klasa I Liceum.. Napisz, jakie wydarzenia uznaje się za początek epoki renesansu.. a) wielkie odkrycia geograficzne b) powołanie świętej Inkwizycji c) upadek Bizancjum d) bitwa pod Grunwaldem 2. c) umiejscowieniu człowieka w centrum zainteresowania.. Makbet to słaby, samotny, nieszczęśliwy człowiek, który nie umiał oprzeć się pokusie.. 30 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Test z całej epoki składa się z 30 pytań, na które musisz odpowiedzieć w ciągu 17 minut.. Test Dwudziestolecie międzywojenne.. .Renesans&manieryzm w Polsce.. Wskaż wypowiedź błędną: Makbet to sprawiedliwy i dobry król..

... Ile wiesz o renesansie?

Pytania są za każdym podejściem losowane, zmienia się porządek odpowiedzi i kolejność zadań testowych.. ustawienie Boga na pierwszym planieustawienie w centrum człowiekapomoc ludziom potrzebującymdziałalność dla dobra najbiedniejszychSprawdź swoją wiedzę z renesansu 1.. Udostępnij.. Makbet to dobry rycerz, którego zgubiła żądza władzy.. Które z podanych poniżej wydarzeń historycznych znacząco wpłynęło na ukształtowanie się epoki renesansu?. Którego z poniższych na pewno nie można uznać za początek nowej epoki?. Skomentuj.. Makbet to człowiek, który dążąc do władzy popełnia wiele zbrodni.. Scenariusze lekcji, testy, karty pracy, rozwiązania metodyczne .Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. Głoszenie nieśmiertelności poezji.. 22.Przykładowy sprawdzian z renesansu z odpowiedziami Z jakiego języka pochodzi nazwa renesans i co oznacza?. MATERIAŁY DLA POLONISTÓW.. Uruchom test Kliknij przycisk, kiedy będziesz gotowy/-a.. dwie.wariatki 4 lata temu.. Zadania występują w trzech rodzajach: • wielokrotnego wyboru, których rozwiązanie polega na wskazaniu poprawnejTest: Renesans i Średniowiecze TEST MUZYKA KL.7 Opis testu: MUZYKA KL.7 TEST KARTKÓWKA SPRAWDZIAN RENESANS ŚREDNIOWIECZE Liczba pytań: 10 Poziom: Średni Rozwiązany: 317 razy Średnia ocena: Test nie został jeszcze oceniony Średni wynik: 33% Autor: JamieJamie Tagi: brak.Sprawdzian z RENESANSU Gr..

Renesans- sprawdzian DRAFT.

7.test dodany 15 lat temu przez penteleq.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Renesans w Europie.. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Kultura renesansu w Europie.. Na początek renesansu złożyło się kilka wydarzeń.. Polski renesans przypada na XVI wiek.Otrzymujesz test pisemny, którego rozwiązanie pozwoli Ci sprawdzić, w jakim stopniu opanowałeś wiedzę i umiejętności z zakresu literatury renesansu.. a) teocentryzm b) uniwersalizmPytania na sprawdzian z renesansu: 1) Określ ramy czasowe i najważniejsze cechy epoki (nazwa epoki, wydarzenia historyczne, idee i hasła renesansu).. fala małych odkryć geograficznych.. b) uznaniu człowieka za miarę wszechrzeczy.. Wynalezienie druku przez Gutenberga.Powtórz epokę renesansu, rozwiązując nasz test.. Pojęcia z epoki Renesans/Pojęcia z epoki Renesans test > Pojęcia z epoki Renesans Pytanie 1/10 Przerwij test Co to jest renesansowy humanizm?. "Panie, to moja praca, a darzenie Twoje.. "Klasa I Język polski, liceum Testy z epok3.. Powrót na stronę główną TEST .. Jakie wydarzenia historyczne ukształtowały epokę renesansu?. Inne testy z kategorii.. Uczeń: 1) charakteryzuje muzykę renesansową, jej odniesienia do starożytnych ideałów i wartości; 2) wymienia formy muzyki wokalnej i instrumentalnej;Odpowiedzi Nazwa renesans pochodzi z języka francuskiego i oznacza odrodzenie..

Renesans testy sprawdziany kartkówki.

.Sprawdzian wiedzy z zakresu muzyki renesansu.. Upadek Konstantynopola.. Renesans - quiz - Test 1) Jak nazywa się ten obraz i kto jest jego autorem?. Drukuj test.21.. renesans matura malarstwo wlk 3ca.Test wiedzy o renesansie Ibiza_ 2 lata temu 442 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 1 Skomentuj 4 Super!. Odkrycie Ameryki przez Kolumba.. druk, ponieważ dawał możliwość szybkiego rozpowszechniania nowych idei.. Technologię dostarcza.. Możesz za niego uzyskać maksymalnie 30 punktów.. Ok. 1490 - ok 1543 - lata życia Sebastiana z Felsztyna.. Kamienie na szaniec popularność: 5340 dodał: kwiatusia13: Latarnik popularność: 1569 dodał: Caypo: Cierpienia młodego Wertera popularność: 3042 dodał: betad: .. test z renesansu quiz.. To play this quiz, please finish editing it.Ilość pytań: 23 Rozwiązywany: 2943 razy.. a. założenie akademii Krakowskiej 1354 roku b. odkrycia geograficzne c. wystąpienie Marcina Lutra Odpowiedź: b Komentarz: Wydarzenia kształtujące nową epokę - odrodzenie, to przede wszystkim odkrycia geograficzne.Renesans- sprawdzian.. Pojęcia z epoki Renesans - Testy z epok - Język polski, liceum dla Klasa I Liceum - Klasowka.onet.plTEST Renesans - odpowiedzi: 1. a) odkrycia geograficzne, b) wynalezienie druku, c) reformacja, 2. b), d) 3. a) 4. a) Marcin Luter - luteranizm b) Jan Kalwin - kalwinizm c) Henryk VIII - anglikanizm d) Jan Hus - husytyzm, 5. b) 6..

3) Wyjaśnij pojęcie człowiek renesansu.

Test Antyk judajski - mądrość Biblii.. Antropocentryzm to idea światopoglądowa wyrażająca się w: a) uznaniu życia ludzkiego za główny cel ludzkiego istnienia.. wzmocnienie się cesarstwa wschodniorzymskiego w 1453 roku.. Motyw Exegi monumentum zwany motywem horacjańskim.. Serwis używa plików cookies.. p.szafranski.. Jak inaczej nazywano wiek renesansu w Polsce ze względu na rozkwit kultury i sztuki?renesans testy sprawdziany kartkówki przed maturą.. AUTORZY; EPOKI; TESTY; Wykaz testów sprawdzianów kartkówek do RENESANSU Renesans w pięciu pytaniach (zobacz od razu poprawne odpowiedzi) MATERIAŁY DLA POLONISTÓW.. Test Pozytywizm.. Za czynnik, który wpłynął na rozwój renesansu uznamy: answer choices.. 2.chciałbyś mieć gotowe słowa na czasie sprawdziany chomikuj i wiele pozostałych testów do twojej szkoły.. piątek, 1 listopada 2013 ponad słowami 1 część 2 renesans - sprawdzian i odpowiedzi sprawdzian ponad słowami 1 część 2 renesans grupa a i b. sprawdzian + odpowiedzi!zobacz 1 odpowiedź na zadanie: witam, proszę o sprawdzian z renesansu - ponad …renesans testy sprawdziany kartkówki przed maturą.. 2) Wskaż renesansowe nawiązania do antyku.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Za początek epoki renesansu uznaje się upadek Konstantynopola (1453 r.), wynalezienie ruchomej czcionki drukarskiej (1455 r.) i odkrycie Ameryki (1495 r.).. Instrukcje Przeczytaj instrukcję: W zadaniach krótkiej odpowiedzi należy kliknąć na przycisk "dodaj odpowiedź" - otworzy się pole dialogowe, w którym należy napisać odpowiedź..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt